Keramické sauny mokré

Dalším produktem, který naše společnost Eurowellness vyrábí jsou mokré keramické sauny.

Mezi tyto druhy saun patří caldariumřímská lázeň, parní aroma lázeň a solná parní lázeň. Caldarium nabízí příjemné teplo a páru, římská lázeň je tradiční lázeň, která je známá již od dob starého Říma, aroma lázeň je doplněna vonnými esencemi a solná parní lázeň je vhodná pro maximální uvolnění dýchacích cest. 

Co je keramická mokrá sauna?

Co to znamená keramická mokrá sauna? Na tuto otázku lze odpovědět dvěma slovy - horká pára, sálavé teplo. Již podle názvu se jedná o sauny, které jsou vyrobené z keramických obkladů. Mokrá sauna proto, že se v nich vyskytuje horká pára a příjemné sálavé teplo. Oproti dřevěným saunám v nich je mnohem vyšší vlhkost vzduchu a dosahují naopak nižších teplot. Vlhkost vzduchu se v těchto parních saunách pohybuje okolo 100 % a teploty, které jsou v prohřívárnách, jsou mezi 30 - 50 °C. Díky těmto nižším teplotám mohou mokré sauny využívat i lidé, pro které nejsou díky vysokým teplotám vhodné klasické sauny, nebo pro ty, kteří nesnáší dobře vyšší teploty.

Takto vysoké vlhkosti vzduchu je dosaženo díky parním generátorům, které generují páru a vytápí celou saunu.

Stejně jako u klasické finské sauny se mezi saunováním ochlazuje organismus. Po opuštění sauny následuje ochlazení v ochlazovnách nebo bazénku nebo sprše.

Parní sauna

Mokré (parní) sauny mají pozitivní účinky na dýchací cesty, které uvolňují, urychlují regeneraci organismu, uvolňují póry v pokožce a tím napomáhají vyplavování nečistot a přebytečného mazu z pokožky, pomáhají při léčbě revmatismu, napomáhají celkové detoxikaci a regeneraci těla. Jako každá sauna samozřejmě navozují pocit klidu, relaxace a uvolnění.

Keramické mokré sauny Eurowellness jsou vyráběny na míru našim zákazníkům. Design sauny si každý vybere sám podle svého vkusu, vnitřní prostor sauny je možné vybírat z různých obkladů a designů.

Dodáváme keramické mokré sauny do wellness center, bazénů, hotelových bazénů a wellness

SERVIS | OBCHOD

+420 774 064 741
+420 777 064 741
+420 604 103 684

Kontaktovat