Caldarium

Jedním z druhů mokré keramické sauny je caldarium. Caldarium pochází z dob starého Říma, Římané caldarium používali jako umývárny a místo pro odpočinek a diskusi s přáteli. 

Caldarium

Caldarium

V caldariu je téměř 100 % vlhkost vzduchu a teplota nepřesahuje 45 °C. Díky tomu můžou užívat caldarium i osoby, které nesnesou vysokou teplotu vzduchu v klasické sauně.

Teplota: do 45 °C
Vlhkost: až 100%
Rozměry: libovolné

Teplotu a páru vzduchu zajišťuje v caldariu parní generátor. Kromě generátoru bývá v caldariu také stylové pítko. Vysoká vlhkost vzduchu a teplo sálající z podlahy a stěn má pozitivní účinky na organismus, uvolňuje dýchací cesty a ulevuje namoženým svalům, příznivé klima zlepšuje oběhový systém, prohřívá a relaxuje celý organismus a zahání únavu. 

Caldarium je nejteplejším místem římských lázní. V původních římských lázních byl v caldariu také lazebník, který se potíral olivovým olejem a pomocí speciálních nástrojů se také myl. V dnešním caldariu se lazebníky již neinstalují.

Caldarium je vhodným doplňkem vašeho wellness centra, které díky nižším teplotám vhodně doplňuje klasické sauny. Caldaruim je místem pro příjemnou relaxaci a odbourávání stresu. 

SERVIS | OBCHOD

+420 774 064 741
+420 777 064 741
+420 604 103 684

Kontaktovat