Infra sauna

Tento typ prohřívání "Infra sauny" má jiný typ zdroje tepla než finská saunaInfrakabina (event. ne zrovna správný název "infrasauna") má místo konvenčního topidla (které ohřívá vzduch v sauně) instalovány infrazářiče, které produkují především sálavé teplo. Teplo se šíří především sáláním - tedy přímo ze zářiče na osobu uvnitř kabiny.

Funkce a výhody Infrakabiny

Vzduch v kabině se ohřívá až teprve následně (obráceně než u finské sauny). S ohledem na nižší provozní teploty a případný chladnější vzduch (neplatí při dlouhodobém spuštění kabiny) je tato terapie doporučována osobám, které těžko snášejí vysoké teploty v klasické finské sauně. K prohřátí těla dojde i při těchto nižších teplotách.

Infrasauna nebo také infrakabina je obvykle dřevěná kabina podobná sauně, která díky infrapanelům prohřívá lidský organismus. Infrasauny prohřívají tělo a prokrvují organismus. Saunování v infrasauně posiluje imunitní systém, uvolňuje dýchací cesty, vylepšuje nespavost, akné, ekzém, bolesti v krku a onemocnění uší. Podporuje elasticitu kůže a odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty z kůže. Ze zdravotního hlediska jsou infrasauny mnohem lépe snášeny, neboť teplota v infrasauně se pohybuje do 60 °C. Infrateplo je navíc pro člověka přirozené a je vstřebáváno tkáněmi do hloubky. Menší teploty navíc nezatěžují kardiovaskulární systém, a proto si můžou pobyt v infrasauně užívat i lidé trpcí onemocněním srdce.

Průběh infra saunování

V infračervené kabině probíhá saunování na principu emise infračerveného záření pomocí speciálních keramických zářičů. Účinnost různých druhů závisí na zvolené technologii infrazářičů. Existují zařízení s keramickými infrazářiči, širokospektrálními světelnými nebo celoplošnými fóliovými zářiči. Účinnost určuje také vlnová délka. Zde platí čím kratší vlnová délka, tím intenzivnější účinek na organismus. Infrasauny s delší vlnovou délkou infrazářiče mají hlavně relaxační účinek. Proceduru v infrakabině lze absolvovat před sportovní aktivitou, rehabilitací, regenerací, před kosmetickým ošetřením pleti, nebo před pobytem v chladném prostředí.

Kam až se dostane infra záření

Infrasauna pracuje pomocí vyzařování infračervených paprsků. Dlouhovlnné infračervené záření proniká rovnou do tělových tkání. Vyzařované teplo se z osmdesáti až devadesáti procent vstřebá do lidského těla. Dostane se až do hloubky více jak 4 cm. Vše proběhne zcela přirozeně, svaly se uvolňují a zklidňují, tělo není zatěžováno. Infrasauna má energii nastavenou tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem. Produkování potu v infrasaunách je až třikrát vyšší, okolní teplota v infrasauně je  okolo 45 – 60 °C. Do prostoru kabiny se dostane jenom zbytek tepla, což umožňuje dýchání vzduchu v kabině o teplotě 20 až 55°C. Pro využití maximálního výkonu infračervené terapie se teplota v infrasauně nastavuje na nejvyšší hodnotu. Teplota nastavená na nižší hodnotu se projevuje v průběžném vypínání a opětovném zapínání topidla, tím se udržuje nastavená teplota. Vnitřní teplota sauny při vstupu není rozhodující, vyšší pocení začíná až po asi čtvrt hodině.

Další výhodou infrasauny oproti klasické sauně je doba nahřívání. Infrasauna potřebuje k nahřátí v průměru 20 minut. V infrasauně můžeme být 25 až 35 minut bez přerušení, poté nepotřebujeme žádnou speciální místnost pro odpočinek jako u klasické finské sauny.

Výroba infrasauny

Pro výrobu infrasauny jsou nejběžnějším materiálem kanadský jedlovec nebo cedr. Cedrové dřevo je velmi oblíbeno pro výrobu saun, jelikož nepohlcuje vlhkost, netvoří se na něm plíseň, houby a odolává i hmyzu a povětrnostním podmínkám.

Zářiče u infrasauny můžeme vybírat ze třech typů, tyto zářiče se odlišují životností a teplotou. Nesporná výhoda karbonových zářičů  je umístění po celém interiéru infrasauny, čímž docílíme podstatně vyšší tepelné pohody. Další výhodou je dlouhá životnost a nízká povrchová teplota. Při výběru je důležité i umístění infrasauny, v případě chladnějších prostor bez topení, doporučujeme keramické zářiče. Dosahují větší povrchové teploty, díky tomu se infrasauna zehřeje rychleji. Třetím typem jsou infrasauny, které mají společně s keramickými i red light zářiče (křemičitá topidla). Stejně jako keramické žáriče dosahují vysoké povrchové teploty a tím přispívají k rychlejšímu vyhřatí infrasauny. Red light zářiče se liší od ostatních vyzařováním červeného světla, díky němuž dosáhnete pozitivního terapeutického účinku. 

 

Zájem o produkt wellness, vířivka, sauna


 

SERVIS | OBCHOD

+420 774 064 741
+420 777 064 741
+420 604 103 684

Kontaktovat