Ochlazovací bazének

Ochlazovací bazének je určen pro ochlazování těla v rámci saunové procedury. Způsob užívání je pro každého individuální (stejně jako samotný pobyt v prohřívárně) a je proto nutné užívat bazének s rozvahou a případně se předem poradit s odbornou osobou (saunér, lékař apod.).

Proč je nutné zchladit své tělo po pobytu v sauně

Po prohřátí těla v sauně by měla následovat fáze rychlého zchlazení pod sprchou(max. 5 minut), v jezírku, bazénu, nebo v kádi s vodou, která má teplotu 8 - 10°C (max. 2 minuty), nebo v zimě na sněhu či v prohlubni ledu. Když opět pocítíme potřebu tepla, fázi chlazení je třeba ukončit. Chlad přiměje cévy, aby se stáhly, a vrátí krevní oběh do stabilního stavu. Obnovení "zchlazeného" krevního oběhu se urychlí pomocí teplé lázně nohou v sedě. Koupel nohou trvá 3 - 5 minut.

Ochlazovací bazének je určen pro ochlazování těla v rámci saunové procedury. Způsob užívání je pro každého individuální a je proto nutné užívat bazének s rozvahou. Po prohřátí těla v sauně by měla následovat fáze rychlého zchlazení například v ochlazovacím bazénku, kde má voda teplotu 8 - 10°C.

Využití ochlazovacího bazénku je jedním z nejpoužívanějších druhů ochlazení po saunování. Žádný jiný způsob ochlazení po sauně či parní lázni se nevyrovná skoku do bazénu plného ledové vody! Ochlazovací bazén je pohodlný, komfortní a navíc vypadá exkluzivně.

Vlastnosti ochlazovacího bazénku

Ochlazovací bazénky mohou být menší - bazének jen tak na ponoření, nebo větší - na pár temp. Ochlazovací bazénky jsou vždy ozdobou celé ochlazovny.

Stylový ochlazovací bazének může být vyroben z kompozitního materiálu. Bazének má velkou výhodu v tom, že se dá integrovat bez nutnosti podpůrné konstrukce do různých prostor. Pomocí podstavné konstrukce může být také volně postavený v místnostech nebo venku, a dá se obložit materiály designově podobnými interiéru nebo exteriéru budovy.

Ochlazovací bazénky se dají opatřit filtrem nebo také termoizolačním krytem a ohřevem pro trvalé použití v zimě (pokud jsou venku).

  

 

TENTO PRODUKT JE SAMOSTATNĚ NEPRODEJNÝ.

Při realizaci Wellness centra jej můžeme zahrnout do vaši poptávky/vizualizace.
Nebojte se zeptat...

 

Zájem o produkt wellness, vířivka, sauna

 

 

SERVIS | OBCHOD

+420 774 064 741
+420 777 064 741
+420 604 103 684

Kontaktovat

/* */ sKlik Bez konverze.