Kneippovy lázně

Kneippova terapie

Kneippova terapie je užitečná pro tělo, pomáhá chránit před nemocemi a neduhy všech druhů, působí pozitivně na nohy a celé tělo, zpevňuje a zvyšuje imunitu, chůze ve vodě může evokovat příjemný pocit jako chůze v mokré trávě a na mokrých kamenech.

Kneippova lázeň, neboli šlapací koupel, nese své jméno po svém objeviteli německém faráři a léčiteli Sebastianu Kneippovi (1821–1897). Kneippova lázeň je vodoléčebnou otužovací procedurou, která také zrychluje metabolismus. Hlavním účinkem této procedury je zlepšení prokrvení nohou a zlepšení tkáňového metabolismu a krevního oběhu. Kneippova lázeň je založena na střídavém působení teplé a studené vody na dolní končetiny. Nejedná se o relaxaci ve vaně plné příjemně teplé vody, ale o aktivní přešlapování ve dvou malých vaničkách s různými teplotami. Terapie pozitivně ovlivňuje krevní oběh a prokrvení končetin, vede k otužování.

Podstatou Kneippovy lázně je tedy ochlazování a ohřívání nohou vodou. Klasická lázeň se sestává ze dvou chodníků, které jsou vydlážděny oblázky. V jednom je teplá voda, ve druhém studená voda. Napřed se nohy zahřejí, pak se ochlazují. Takto se to opakuje několikrát za sebou. Pokud není k dispozici teplá voda, nohy se zahřívají zdviháním do výšky, v sedě, či v leže.

Kneippovy chodníky

Kneippovy chodníky dříve patřily výhradně do veřejných lázeňských center, zejména pro léčbu astmatických nemocí nebo pro posílení vnitřního imunitního systému těla. Provozní teplota Kneippových chodníků teplé vody je 35 až 43 °C a provozní teplota studené vody je 10 až 15 °C. Doporučená délka pobytu na jeden cyklus je kolem 1 minuty, v poměru 60 sekund : 15 sekund, cykly se opakují 4 - 7x. Cyklus je zakončen přešlapováním ve studené vodě, poté následuje otření nohou dosucha. 

Kneippova lázeň přináší celou řadu pozitivních účinků. Indikacemi k jejímu absolvování jsou například migrény, vegetativní poruchy, poruchy prokrvení dolních končetin, poúrazové či pooperační stavy, začínající křečové žíly a stavy po fyzickém vyčerpání a svalové únavě dolních končetin.TENTO PRODUKT JE SAMOSTATNĚ NEPRODEJNÝ.

Při realizaci Wellness centra jej můžeme zahrnout do vaši poptávky/vizualizace.
Nebojte se zeptat...

 

Zájem o produkt wellness, vířivka, sauna


 

SERVIS | OBCHOD

+420 774 064 741
+420 777 064 741
+420 604 103 684

Kontaktovat