Hammam - parní lázeň

Parní lázeň neboli horkovzdušná mokrá lázeň. Tělo se nezahřívá tak prudce jako při saunování a vlhkost vzduchu dosahuje 100%. Účinek parní lázně se zvyšuje, zejména když je pára obohacena o silice eukalyptu nebo jiných léčivých látek, čímž je zajištěno optimální prostředí pro efektivní léčbu potíží dýchacích cest a celkovou relaxaci. Je nutné si uvědomit, že fáze pocení nastává (s ohledem na 100% vlhkost v kabině) až teprve po opuštění kabiny sauny. Následný odpočinek (v županu na lehátku nebo v tepidáriu) je tedy nezbytný pro správnou funkci terapie parní lázně - sauny.

Středový instalovaný vyhřívaný stůl s odtokem slouží pro aplikaci "mokré horké masáže" (např. pěnové) či k aplikaci speciálních tělových zábalů. Stůl můžete využít i k individuální masáži podle Vašich představ.

Co Hammam vlastně znamená

Slovo hammam znamená v arabských dialektech koupelna. Jako součást tureckých tradic je spojen s muslimskými vděčnostmi za čistotu a vodu.  Hammam je výraz pro tureckou vodní lázeň. Výraz „koupel“ není jen horká lázeň určená k prohřátí zmrzlého těla v zimním období. Hammam má za úkol mnohem víc! Turecká lázeň Hammam vznikla na základě přísných požadavků islámu na čistotu těla. V samotném Turecku jsou lázně využívány jako místo společenského setkání všech bez rozdílů, k relaxaci a prevenci proti nemocím. V proslulých tureckých lázních hammam se neumývá pouze tělo. V horku a páře probíhá i duchovní proměna.

Zatímco Turci si své lázně užívají již po staletí, do Evropy se tato záležitost dostala teprve nedávno a je třeba říci, že vzbudila řádný rozruch. Je to zážitek vysoce intimní a uklidňující. Právem je tak považován za cestu k sobě samému.

Jak Hammam probýhá

Hammam je záležitost horka – horká voda, horká pára, horko, která pálí všechny špatné mosty ve vašem těle i duši. Podle tradice vše začíná prohřátím těla v hammamu, kde je vysoká vlhkost i teplota vzduchu. Vlhkost je pohybuje okolo 90 %  a teplota v hammamu dosahuje 50 °C. Poté vám masér provede peeling speciální žínkou, která dokonale odstraňuje starou kůži, ve druhé fázi s krajkovitým materiálem podobající se na měch nafouknutý vzduchem připraví pěnu a pěnové bubliny. Těmito mýdlovými bublinami Vám pokryje tělo od hlavy po paty. Nechá Vás i chvilku o samotě, abyste měli prostor k dokonání očisty podle vlastního uvážení i v intimních sférách Vašeho těla. Úplné uvolnění a relaxace nastane po této závěrečné mýdlové masáži. Hammam je záležitost přehřátí organismu – horká pára, vyhřívané kameny, horký čaj v kombinaci se svěžím peelingem, mýdlovými bublinami a celotělovou masáží. Korunovace celého procesu jako povzbuzení a uvědomění si prožitku něčeho výjimečného a prospěšného je završena podáváním osvěžujícího tureckého čaje v klidové místnosti „soukluk“.

Exotická vůně mýdlové pěny potěší smysly a napomůže celkovému uvolnění. Pobyt v hammamu také uvolňuje svalstvo a zlepšuje krevní oběh.

Jak Hammam vypadá

Tradici tureckých lázních pocítíte na interiéru hammamu, který bývá obložen krásně zdobeným mozaikovým nebo kamenným obkladem, uprostřed místnosti se nalézá kamenný stůl s vyhřívanou deskou, na kterém bývá prováděna pěnová masáž. Hned po vstupu do hammam dostanete bavlněnou přikrývku nebo tzv. pestemal, kterým pokryjete vaše tělo a tím se předáváte do rukou maséra, který Vás provede do parní vlhké místnosti s vyhřívaným kamenným pódiem (goebektas), který se nachází ve středu místnosti. Okolní stěny jsou dekorované barevnými kachličkami, které vytahují statickou elektřinu ze vzduchu a tím podporují relaxaci těla a duše. Světlo, které prochází přes strop je jemné a relaxující.

 

TENTO PRODUKT JE SAMOSTATNĚ NEPRODEJNÝ.

Při realizaci Wellness centra jej můžeme zahrnout do vaši poptávky/vizualizace.
Nebojte se zeptat...

 

Zájem o produkt wellness, vířivka, sauna

 

 

SERVIS | OBCHOD

+420 774 064 741
+420 777 064 741
+420 604 103 684

Kontaktovat