Haloterapie

Haloterapie neboli sůl v sauně.

Haloterapie byla známa již ve starověkém Řecku. Od řeckého slova halos (sůl) vznikl i její samotný název. Je to originální přírodní metoda léčby solí, která zaznamenala největší rozkvět v 70. letech 20. století. Jedná se o terapii, která příznivě působí na dýchací cesty, problémy s imunitou i kožní problémy.

Kde můžeme haloterapii využít

Haloterapii můžeme provést ve své domácí sauně instalací solných panelů, které vytváří i pěkný estetický dojem. Haloterapii můžeme použít ve finské, parní nebo biosauně inhalací himalájské soli nebo využít solná kamna se solnou chromoterapií. Účinnost haloterapie dosažená ve Vaší sauně je vyšší než v solné jeskyni, kde není používán generátor suchého aerosolu. Kamna v sauně jsou opatřena osvětlenými solnými panely (mění barvy, případně je možno zvolit jednotlivé barvy - v kombinaci s chromoterapií), které vytvářejí prostředí určené k relaxaci a inhalaci Himalájské soli.

Základním prvkem suchého solného aerosolu je chlorid sodný, který v kombinaci s generátory vytváří v ovzduší antibakteriální prostředí až 99,3 % . Hlavní podstatou účinnosti solného aerosolu je významný počet dýchatelných částic, které jsou inhalovány. Tyto částečky jsou, během procedury, pro lidský dýchací systém nejvíce efektivní složkou. Solný aerosol vyčistí vzduch a vytvoří antibakteriální, téměř sterilní prostředí.

Pro koho je haloterapie určena

Haloterapie je určena především pro osoby trpící onemocněním cest dýchacích, alergiemi, astmatem, chronickou bronchitidou, kožními chorobami, poruchami krevního oběhu i tlaku apod. Solný aerosol je samozřejmě vhodný i k celkové relaxaci a regeneraci lidského organismu. Haloterapie (vdechování solných mikročástic) je zvláště vhodná k léčení horních a dolních cest dýchacích, dermatologických potíží, srdečně cévních onemocnění, při poruchách krevního oběhu, snížené funkci štítné žlázy, zažívacích problémech, poruchách imunity, pohybového ústrojí, psychických potíží. Haloterapie celkově uvolňuje organismus a ulevuje od následků kouření.

TENTO PRODUKT JE SAMOSTATNĚ NEPRODEJNÝ.

Při realizaci Wellness centra jej můžeme zahrnout do vaši poptávky/vizualizace.
Nebojte se zeptat...

 

Zájem o produkt wellness, vířivka, sauna