Bio sauna

Dle typu provedení Bio sauny se tekuté esence aplikují do speciálních misek u topidla (jiná aplikace esencí na topidlo je z bezpečnostních důvodů přísně zakázána) nebo se použijí byliny na speciálních odpařovacích roštech (doporučujeme ruční nebo automatické skrápění bylin). 

Rozdíly biosauny a finské sauny

Jedním z rozdílů mezi finskou saunou a biosaunou je provozní teplota. U finské sauny  je teplota kolem  90 - 110 ºC a probíhá v suchém režimu, biosauna je vlhká a provozní teplota je 50 - 60 ºC.

Biosauna je jednoduše řečeno kombinací finské a parní sauny. Hlavní rozdíl oproti finské sauně je ten, že biosauna se vyhřívá na nižší teplotu než finská sauna, ale má vyšší relativní vlhkost vzduchu 30 - 60 %. Právě touto hodnotou vlhkosti se biosauna podobá mírnější parní sauně. Biosauna je určená všem, kteří nemohou využívat klasickou finskou nebo parní saunu ze zdravotních důvodů, ale je i pro ty, kterým zkrátka příliš vysoká teplota v sauně nevyhovuje.

Pozitivní účinky Biosauny

Samozřejmě i saunování v biosauně se pojí s mnohými pozitivními účinky. Biosauna je vhodná pro kardiaky, protože nedosahuje takových teplot jako finská sauna a zároveň slouží k ozdravným procesům horních cest dýchacích. Teplota a vlhkost v sauně je udržována automaticky. Součástí biosauny jsou často vonné esence, které Vám pobyt v sauně ještě více zpříjemní. Aromatická nebo také bylinná biosauna (použitím saunových ovocných a bylinných směsí) vznikla díky spojení topidla s aktivním výparníkem.

Pobyt v biosauně se doporučuje po dobu 10 – 15 minut. Záleží na individuální snášenlivosti. Vždy se řiďte podle toho, jak se cítíte. Pokud Vás pálí sliznice či se jinak cítíte nepříjemně, saunu opusťte. Po čase v biosauně následuje stejně jako v klasické sauně ochlazení.

I když díky nižší teplotě v biosauně je saunování umožněné některým lidem, kteří by se ze zdravotních důvodů nemohli saunovat ve finské sauně, přesto tu nějaká omezení jsou. Biosauna se nedoporučuje lidem s poruchami srdečního rytmu, léčeným vysokým krevním tlakem, při průduškových problémech, akutních plísňových onemocnění a při horečnatých onemocněních.

 

Zájem o produkt wellness, vířivka, sauna