Wellness vs. Welnes

Jak se správně píše slovo WELLNESS? Z jakého slova je odvozeno? Z jakého jazyka? Co vůbec přesně znamená jeho překlad? Takové a další otázky nás mohou napadnou, když vidíme reklamy nebo nabídky na wellness pobyty, wellness víkendy, wellness hotely, wellness zařízení.

Wellness pochází z angličtiny

Slovo wellness pochází z angličtiny (well-being) a  používá se k označení souboru aktivit, které vedou k dosažení psychické a fyzické kondice. Wellness se také používá jako termín pro odpovídající životní styl. Wellness vyjadřuje vyrovnaný celkový stav organismu, fyzickou, psychickou, mentální, sociální i emocionální pohodu. Slovem wellness se rozumí také relaxační procedury jako jsou masáže, lázně, zábaly, vířivky, páry a další. Pobyty označované tímto slovem jsou velmi vyhledávané pro odpočinek a načerpání nové energie (a také pro zklidnění nervů).

Wellness, ne Welnes

Slovo wellness zatím nebylo v češtině výrazněji kodifikováno. Přesto se doporučuje držet se původního anglického pravopisu, není přípustné jiné hláskování než v originálním jazyce. Tento způsob zápisu je v souladu s pravopisem dalších podobných slov – viz např. heslo fitness.


Realizace wellness na míru? Není problém

Realizace wellness center


*Varianty slova jako jsou WELNESWELLNES WELNESS. vznikly pravděpodobně při špatném přepisu.SERVIS | OBCHOD

+420 774 064 741
+420 777 064 741
+420 604 103 684

Kontaktovat

/* */