Vířivky a jejich srovnání DÍL 2.

Druhý z dílů srovnání mezi vířivkami. Nyní se podíváme na srovnání mezi pevnými vířivkami a jejich spotřebou energie a úspornosti.

Spotřeba energie u pevných vířivek - srovnání?

Některé vířivky nabízejí odstupňované a vyvážené vířivé fáze, se střídavou intenzitou. Jednotlivé vířivky se liší ve velikosti, dle počtu a tlaku nejrůznějších masážních trysek, sedacích ploch aj.

Pro srovnání budeme uvažovat vířivou vanu  od německé značky Villeroy & Boch a jiné pevnou vířivou vanu. Jaký je rozdíl mezi těmito vířivkami?

 

Jaké jsou základní parametry, které je vhodné zvažovat při koupi nové vířivky?

Spotřeba vířivky Villeroy & Boch

Dneska je velmi často prvním kritériem pořizovací cena. U mnoha modelů však náklady na provoz už po několika letech mohou pořizovací cenu převýšit, nebo být minimálně velmi zatěžující. Nižší cena vířivky ale není jen zárukou, že ušetříte. Životnost levných vířivek může být velmi krátká a opomíjené provozní náklady pak pořizovací cenu mohou ještě citelně navýšit. Důležité je věnovat pozornost tedy právě spotřebě energie. Spotřeba může být 300 Kč měsíčně, ale také 1 500 Kč nebo dokonce i více. Mezi energeticky nejúspornější vířivky na trhu patří vířivky německé firmy Villeroy & Boch. Tako vířivka obsahuje systému "EnergySave", který pomáhá vířivce zabránit úniku tepla. V tabulce najdete porovnání spotřeby energie od některých výrobců vířivek. Testování proběhlo při ustáleném stavu vířivky, která byla v provozu kolem 60 hodin a spočítala se průběrná spotřeba energie.


Vířivky se systémem EnergySafe od Villeroy & Boch

Vyber si vířivku na zahradu Villeroy Boch


Dalším faktorem je technologie ohřevu vody a schopnost vířivky teplo udržet. Nejúspornější vířivky na trhu dnes dokážou díky skvělým izolačním vlastnostem ohřívat vodu pouze ztrátovým teplem motoru a tím snížit několikanásobně provozní náklady.

 

 

Spotřeba vířivek srovnání

 

 SERVIS | OBCHOD

+420 774 064 741
+420 777 064 741
+420 604 103 684

Kontaktovat

/* */