Jak se starat o vířivku

Pořídili jste si novou vířivku, ale řešíte hlavní otázku, jak se o ní musíte starat? Základní péči Vám samozřejmě poradíme již při koupi vířivky. V tomto článku se dočtete, jaké jsou základní přípravky pro péči o vířivku, na co si musíte dát pozor a co všechno budete potřebovat, aby voda ve Vaší vířivce byla stále čistá a maximálně hygienická i při častém používání.

Chemie pro bazény vs. vířivky

Základní informace je ta, že o vodu ve vířivce se musíme starat jinak, než o bazénovou vodu. Údržba vody ve vířivce je specifická, není vhodné používat klasickou bazénovou chemii. Hlavním důvodem je to, že voda ve vířivce je mnohem teplejší než v klasických bazénech (nad 30 °C) a kvůli tomu dochází ke snížení účinnosti přípravků pro bazénovou chemii. Voda ve vířivce je také v menším objemu než kolik je vody v bazénu a proto je důležité i stanovení správné koncentrace chemie pro úpravu vody.

Spolu s vodou ve vířivce je také nutné čistit i veškeré potrubí vířivky, kde může docházet k usazování nečistot. Špinavé potrubí poté vždy zkontaminuje vodu ve vířivce a boj se znečištěnou vodou je pak "nekonečným příběhem".


Kompletní chemie do vířivky

Chemie do vířivky


Desinfekční přípravky pro vířivku

Mezi přípravky, které není vhodné používat pro desinfekci vody ve vířivce, patří chemie se složkou aktivního chloru, který není v teplejší vodě stabilní a tím se snižuje jeho desinfekční funkce. Chlorovaná voda ve vířivce může také způsobit nepříjemnou koupel kvůli pálení očí, svědění kůže nebo nepříjemnému zápachu chloru.

Naopak pro  údržbu hygienicky čisté vody ve vířivce se často používají produkty, které obsahují brom nebo na produkty na bázi aktivního kyslíku. Aktivní kyslík nedráždí oči ani pokožku. Přípravky s aktivním kyslíkem jsou buď jako tekutá forma, která se lije přímo do vířivky, nebo kyslíkové tablety s tekutým aktivátorem.

Kyslík, úprava PH, odpěňovač a další chemie pro vířivky

Mezi další produkty, které používáme pro udržení čisté vody ve vířivce patří přípravek na úpravu pH ve vodě, odpěňovače pro eliminaci nežádoucí pěny nebo třeba kyslíkový aktivátor, které aktivuje oxidační složky přípravků chlorové nebo kyslíkové chemie pro vířivky, přípravky pro úpravu tvrdosti vody. Pokud máte ve vířivce tvrdou vodu, která není nijak upravována, může docházet k usazování vodního kamene ve vířivce a na skeletu vířivky, na tryskách nebo v ohřevu a čerpadlech. Tím dochází k jejich poškození. Přípravky na úpravu tvrdosti vody zabraňují usazování vodního kamene a železa a tím vířivku chrání. 


Kompletní chemie do vířivky

Chemie do vířivky
SERVIS | OBCHOD

+420 774 064 741
+420 777 064 741
+420 604 103 684

Kontaktovat

/* */