Aroma sauna

Aroma sauna je v dnešní době stále více používané zpestření klasické sauny. Účinek aroma saunování je založen na pozitivním vlivu čichových vjemů na psychiku člověka.

Aroma Sauna - Aroma Sauny - Aroma sauna

Aroma sauna

Aroma sauna je v dnešní době stále více používané zpestření klasické sauny. Účinek aroma saunování je založen na pozitivním vlivu čichových vjemů na psychiku člověka.

Aroma sauna je tedy spojením tepla a vůně. Rozprášení vůně v sauně zajišťuje automatická dávkovací pumpa esencí, která mísí vodu s vonnými koncentráty. Tato aromatická esence se dávkuje dle potřeby na rozžhavené lávové kameny v sauně a tím dochází k vypařování aroma po celé sauně. Tepelný šok a následné provonění sauny provádí automatická pumpa pomocí nerezové trysky, která je umístěná nad lávovými kameny topidla. Intenzitu vůně a časové intervaly "vypouštění vůně" lze regulovat.

Teplota: 60 - 120 °C (výjmečně 130-140°C)
Vlhkost: 10-20%
Rozměry: libovolné
Typ kamen: vytápění SENTIOTEC pro finskou saunu s vestavěnou miskou na vonné esence
Vzhled: LIBOVOLNÝ dle vaši představy vč. až 100 nejrůznějších dekorů 

Typy aroma sauny

Jedním z druhů aroma sauny je bylinná sauna, která využívá nový typ kamen s vestavěnou miskou na vonné esence. Tato bylinná aroma sauna mimo jiné podporuje léčbu onemocní průdušek.

Aroma sauna má kromě klasických účinků sauny také další pozitivní účinky, hlavně na psychiku a dýchací systém a s použitím různých aroma esencí také na léčbu různých dýchacích onemocnění. Využití vonných a aromatických esencí zvyšuje relaxační účinky sauny.

Aroma do sauny

Příkladem aroma, která se využívají v aroma saunách jsou například borovice, která dezinfikuje a čistí vzduch, uvolňuje dýchací cesty při rýmě a nachlazení, citron např. zlepšuje průchodnost dýchacích cest, snižuje tlak krve, pomáhá při bolestech hlavy, urychluje metabolismus, čistí pleť. Z bylinek se využívá eukalyptus, který snižuje horečku, podporuje imunitu, má protivirové účinky, urychluje hojení, zmenšuje problémy při bronchitidě, senné rýmě a zánětech čelních dutin nebo heřmánek uvolňující, uklidňující a podporující krvetvorbu. Máta peprná zabírá na žaludeční potíže, povzbuzuje činnost mozku a meduňka působí jako antidepresivum, snižuje horečku a zlepšuje zažívání. Smrk například posiluje nervy, podporuje krevní oběh, pomáhá při chřipce a nastydnutí a má protizánětlivé účinky.

SERVIS | OBCHOD

+420 774 064 741
+420 777 064 741
+420 604 103 684

Kontaktovat