Finská sauna

Slovo sauna je původem z Finska a označuje místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna pro saunování. Finská sauna je specifická zvyšováním vlhkosti vzduchu poléváním horkých kamenů vodou. Finská sauna, jak se říká tradiční sauně, patří k oblíbeným formám relaxace. 

Finská sauna

Finská sauna

Používání sauny má ozdravné účinky pro celý organismus, ale také na psychiku člověka. Prohřátí v sauně podporuje funkce krevního oběhu, termoregulaci organismu, odplavují se nečistoty a soli z organismu. Říká se, že za 30 minut saunování odplavíme z organismu tolik toxinů, jako přefiltrují ledviny za 24 hodin. Použitím sauny můžeme odstranit deprese a stres, posílit imunitu, uvolnit dýchací cesty, okysličit organismus a mnoho dalšího.

 

Teplota: 60 - 120 °C (výjmečně 130-140°C)
Vlhkost: 10-20%
Rozměry: libovolné
Typ kamen: vytápění SENTIOTEC pro finskou saunu nebo kombinace s infrasaunou
Vzhled: LIBOVOLNÝ dle vaši představy vč. až 100 nejrůznějších dekorů 

 

Klasickým typem sauny, které naše společnost Eurowellnes vyrábí jsou finské sauny.

Vnitřek sauny je dobře izolovaný od okolí, což působí dobře na psychiku člověka. Finská sauna je vyráběna z dřevěných palubek, které jsou pokládány vodorovně, díky čemuž je dřevo rovnoměrně vystaveno působení různým teplotám, které jsou na různých výškových teplotních pásmech. Teplota v klasické finské sauně dosahuje 60 - 120 °C.  Existují ale i sauny, ve kterých může být teplota až 130 - 140 °C. Ve finské sauně se občas kameny na kamnech polévají vodou, tím vzniká pára, která zvyšuje vlhkost vzduchu. Vlhkost vzduchu dosahuje ve finské sauně 10 - 20 %, což je relativně malá vlhkost.

Kamna pro finskou saunu

Kamna v našich saunách Eurowellness jsou dodávány společností Sentiotec. Kamna jsou srdcem každé sauny. Saunová kamna vyhřejí místnost na danou teplotu (60 - 120°C).  Extra široká nabídka značkových saunových topidel Sentiotec je vhodná pro malé domácí nebo i velké komerční finské sauny. Nabízená kamna umožňují parní rázy poléváním lávových kamenů vodou. 

Interiér finské sauny

Interiér sauny tvoří lavice, opěrky zad, kryt topidla, podlahový rošt. Materiál na obklad a interiér sauny dodává firma RoHol. Vybrat si můžete tento materiál v různém barevném provedení, z více než 100 různých dekorů. Palubky pro výrobu sauny mohou být smrkové, osikové, z kanadské borovice, cedru.

Saunování si mohou dopřát všichni bez rozdílu věku. Pro mnoho lidí je návštěva sauny rituálem, který si dopřávají s rodinou či s přáteli. Pobyt v sauně  by měl být v několika (většinou třech) cyklech, kdy se pobyt v sauně pohybuje okolo 5 - 15 min. a poté následuje ochlazení v bazénku nebo pod studenou sprchou a pak 10 - 15 min. odpočinek.

SERVIS | OBCHOD

+420 774 064 741
+420 777 064 741
+420 604 103 684

Kontaktovat