Tepidárium

Ve starověkých lázních bylo tepidárium vyhřívanou místností, která se nacházela mezi chladnou a horkou koupelí. 

Tepidárium

Tepidárium

Tepidaria měla dříve podobu rozlehlých kulatých místností, do kterých se sbíhaly všechny chodby a sloužilo jako shromaždiště do parních lázní i ochlazoven. V tepidariu je mírné sálavé teplo, které připravuje návštěvníky na další procedury ale i na závěrečný odpočinek.  

Tepidárium využívá sálavé teplo, které prohřívá tělo díky vyhřívaným sedacím plochám a stěnám. Sálavé teplo je doplněno teplem, které je přiváděno do prostoru sauny ohřátým vzduchem. Teplota v tepidáru se pohybuje okolo 36 až 40 °C. Vlhkost vzduchu se v tepidáriu pohybuje okolo 15 - 20 % a díky tomu je pobyt v něm velmi příjemný a uvolňující. Teplota v tepidáriu je udržována automaticky.

Teplota:  36 - 40 °C
Vlhkost: 20 - 30 %
Rozměry: libovolné

 

V tepidáriu se pohodlně usadíte a užíváte si klidnou atmosféru. V tepidáriu je tlumené světlo a hraje v něm příjemná relaxační hudba, to všechno napomáhá pocitu naprosté relaxace a uvolnění.

Tepidárium je vhodné i pro návštěvníky, kterým vadí vysoké teploty klasické sauny. Tepidárium působí pozitivně na imunitní systém a je vhodné jako preventivní procedura proti nemocem. Postupným zahříváním organismu dochází k pocení, které vylučuje toxiny a škodlivé látky z těla. Tepidárium se dá využít také pro postupné prohřátí těla na začátku saunování. Čas vhodný pro pobyt v tepidáriu je díky danému klima téměř neomezený. 

SERVIS | OBCHOD

+420 774 064 741
+420 777 064 741
+420 604 103 684

Kontaktovat